Blog

Ako zvládnuť prerezávanie zúbkov

Posted in Detské zuby on jan 25, 2024

Jeden z najdôležitejších míľnikov v živote bábätiek je rast zúbkov. Ich prerezávanie nie je dôležité len z estetického hľadiska, ale hlavne z pohľadu celkového ústneho zdravia. Prerezanie jedného zúbka môže trvať v rozpätí od 2 do 10 dní. V nasledujúcom článku odkryjeme tipy, ktoré vám pomôžu s bolestivými príznakmi sprevádzajúcimi rast mliečnych zúbkov.

Zápal ďasien alebo tzv. gingivitída, všetko čo potrebujete vedieť

Posted in Nezaradené on jan 25, 2024

Gingivitída je začiatočné štádium ochorenia ďasien. A preto je dôležité včas spozorovať jej príznaky a okamžite konať, aby ste zabránili možným komplikáciám. Nebezpečenstvom je možný vývoj do parodontitídy, vážneho ochorenia ďasien, ktoré môže viesť k strate zubov. Zistite, prečo sú zapálené ďasná vážnou komplikáciou, a prečo je dôležité rozpoznať príznaky včas v nasledujúcej časti.

Udržateľnosť nie je jediná výhoda, ktorú polyesterové vlákna v zubných kefkách ponúkajú

Posted in Nezaradené on dec 20, 2023

Polyesterové vlákna, vyrobené z recyklovaných plastov, sa stávajú čoraz populárnejšou voľbou pre výrobcov zubných kefiek. Nie sú iba šetrné k planéte, ale taktiež ponúkajú výhody, ktoré môžu zlepšiť našu ústnu hygienu.

Trápia vás žlté zuby? Ako sa o ne starať, aby boli biele

Posted on aug 09, 2023

Zuby krásne, zdravé a biele. Taká je predstava väčšiny z nás o vlastných zuboch. Prečo sa nám to však v mnohých prípadoch nedarí, aj keď si ich umývame 2x denne a každý rok navštevujeme zubného lekára a dentálnu hygienu? V tomto článku sa dozviete faktory, ktoré spôsobujú zmenu farby zubov a dozviete sa, ako si ju čo najdlhšie udržať prirodzene bielu.

Zuby múdrosti - všetko, čo potrebujete vedieť

Posted in Zuby múdrosti on aug 03, 2023

Zuby múdrosti sa obvykle prerezávajú u dospelých, vo veku od 17 do 25 rokov. Avšak, v dôsledku evolučných zmien a zmenšenia čeľustí majú dnes mnohí ľudia problémy s ich prerezávaním a so zaradením do zubného oblúka. Tieto problémy môžu spôsobovať bolesti, zápaly a ďalšie komplikácie, preto sa často odporúča ich preventívne odstrániť.

MLIEČNE ZUBY

Posted in Detské zuby on aug 03, 2023

Starostlivosť o mliečne zuby je dôležitá, pretože dobrá zubná hygiena v ranom veku pomáha vytvoriť zdravé návyky a chráni pred vznikom zubného kazu a ďalších problémov. Prvé zuby sú dôležité pre správny vývoj žuvacieho aparátu a reči, a ich pravidelná starostlivosť prispieva k celkovému zdraviu a pohodliu dieťaťa.

Trápia vás afty? Toto sú 4 dôvody, prečo vznikajú

Posted in Afty on aug 02, 2023

Dovolenka je obdobím radosti, relaxácie a objavovania nových miest. Jej pohodu však môžu narušiť afty, ktoré vznikajú najčastejšie z podráždenia alebo zo stretu s novými baktériami.